Sistem Tasarımı: FOKUS MÜHENDİSLİK, uzman ve deneyimli mühendis kadrosuyla sitem dizaynı yapılacak mekânı ayrıntılarıyla inceleyip NFPA standartlarına ve Türkiye’de mevcut olan yangın yönetmeliğine uygun olarak sistem tasarımını gerçekleştirir.

Projelendirme: FOKUS MÜHENDİSLİK, sistem dizaynı yapılacak yapıların yangın sistemlerini bilgisayar yazılımları ile destekleyerek projelendirir.

Ayrıca, istenildiği takdirde mühendislik hesaplamaları (hidrolik hesaplar vb.) yaparak müşteriye teknik hizmet sunar. 

Malzeme Temini: FOKUS MÜHENDİSLİK, dünyada kabul görmüş ve güveni simgeleyen uluslararası firmalardan, yangından korunma sistemleri için özel üretilmiş ve testlerden geçirilmiş gerekli tüm ekipmanların teminini sağlar.

Uygulama ve Montaj: FOKUS MÜHENDİSLİK, malzeme temini sonrası, istenildiğinde anahtar teslimi yangın söndürme sistemleri Müteahhitlik hizmeti vermektedir. 

Süpervizörlük: FOKUS MÜHENDİSLİK, uzman teknik kadrosuyla tüm yangın ekipmanlarının montajı ve demontajında gereken teknik desteği sunar. 

İşletmeye Alma: Hizmet verdiği konuyla ilgili tüm teknik ve donanıma sahip olan FOKUS MÜHENDİSLİK, yangın korunma sistemlerinin düzgün çalışır konumda olması için mühendislik desteği verir.

Bakım Hizmetleri: FOKUS MÜHENDİSLİK, kurulu olan tüm yangın sistemlerinin uzun yıllar verimli ve sorunsuz çalışabilmesi için gerekli teknik bakımı belli periyotlarla sözleşme dahilinde gerçekleştirir.